Przejdź do treści
Usługi

Osteopatia

Osteopatia jest gałęzią medycyny, której priorytetowym celem jest regeneracja organizmu ludzkiego poprzez wykonywanie zabiegów manualnych. Z metod tego innowacyjnego sposobu leczenia korzysta coraz liczniejsze grono pacjentów, którym dokuczają różnorodne schorzenia.


Dziedzina medycyny
z najwyższą skutecznością

Potwierdzona Skuteczność


Osteopatia jest innowacyjną gałęzią medycyny, która pierwotnie wywodzi się z Ameryki. Dzięki tym skutecznym zabiegom manualnym można wyleczyć wiele schorzeń, począwszy od uciążliwych bólów migrenowych, przez uporczywy ból kręgosłupa, a skończywszy na problemach z przewodem pokarmowym u małych dzieci. Metody stosowane w medycynie manualnej mają na celu wspomaganie organizmu ludzkiego w procesie samoregeneracji oraz pomagają w przywróceniu ruchomości poszczególnych tkanek. Zabiegi te mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez specjalistów, którzy mają niezbędną wiedzę z zakresu anatomii człowieka.  

Zaawansowane
techniki lecznicze

Lekarze Ogromnej Wiedzy


Ponadto perfekcyjnie wyszkolony osteopata musi mieć rozległą wiedzę z zakresu fizjologii, biomechaniki, psychologii oraz dietetyki. Profesjonalne zabiegi manualne skutecznie usuwają bóle kręgosłupa, bóle głowy, zaburzenia widzenia czy bóle mięśni i stawów. Specjaliści osteopaci leczą także żylaki, rwę kulszową, skręcenia stawów, naciągnięcia mięśni, astmę, zapalenie zatok, choroby trzewne, depresję i wiele innych schorzeń. Priorytetowym zadaniem specjalistów z tej dziedziny jest znalezienie w organizmie ludzkim mechanizmów, które przyczyniają się do blokowania poszczególnych części ciała.

Mapa zdrowia

Całościowe Postrzeganie Organizmu


Osteopata skupia się więc na całym organizmie człowieka, a nie na poszczególnych jego częściach. U osteopatów leczy się niezliczona liczba pacjentów, która doznała poważnych urazów, osoby, które przeszły różnorodne operacje oraz kobiety po porodzie. Niektórzy wyspecjalizowani osteopaci zajmują się też leczeniem noworodków, u których występują kolki, zaparcia oraz biegunki. Osteopatia jest formą medycyny manualnej, która poprzez pracę na mięśniach, stawach, nerwach, naczyniach, trzewiach czy układzie czaszkowo-krzyżowym synchronizuje wzajemne i zależne od siebie układy, przywracając w ten sposób wewnętrzną równowagę całego organizmu.

Projekt Piotr Adamek
Reha |  Usługi  |   O nas   |   Blog   |   Kontakt
Zapalenie stawów-Czym jest artretyzm
Zapalenie stawów jest chorobą dotykającą stawów osób dorosłych jak i dzieci, charakteryzującą się procesami zapalnymi, które powodują duży ból, obrzęk, pogorszenie ruchomości i inne nieprzyjemne objawy.
Opublikowany przez Adam - 3/3/2018
Wejdź na BLOG
Wróć do spisu treści