Przejdź do treści
Usługi

Rehabilitacja

Rehabilitacja to dziedzina zajmująca się działaniami, których priorytetowym celem jest pomoc pacjentom w walce z nabytymi defektami zdrowotnymi uniemożliwiającymi im prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki profesjonalnym zabiegom rehabilitacyjnym wiele osób zmagających się każdego dnia z uciążliwym bólem wraca do zdrowia. Najpowszechniejszym rodzajem zabiegów jest powszechnie znana rehabilitacja ruchowa. Z tej formy pomocy najczęściej korzystają pacjenci, którzy doznali różnorodne urazów różnych części ciała lub przebyli zabieg ortopedyczny.

Skuteczna nawet w
najtrudniejszych przypadkach

Rehabilitacja Neurologiczna


W ostatnim czasie z rehabilitacji ruchowej coraz częściej korzystają osoby, borykający się ze schorzeniami neurologicznymi. Co więcej, z zabiegów chętnie korzystają osoby uprawiające regularnie sport, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz stawów. Wszystkie zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są zazwyczaj w profesjonalnych gabinetach oraz ośrodkach sanatoryjnych przez wyspecjalizowanych w tej dziedzinie rehabilitantów posiadających odpowiednią wiedzę, oraz wykształcenie. Regularne zabiegi wykonywane pod okiem specjalistów pomagają wielu chorym szybko odzyskać sprawność ruchomą oraz powrócić do zdrowia  

Siostra Ortopedii
niezwykle skuteczna

Rehebiliacja Ortopedyczna


Jednym z rodzajów pomocy jest rehabilitacja ortopedyczna, która jest stosowana u pacjentów, którzy w wyniku doznanych kontuzji układu kostnego lub mięśni, mieli przez dłuższy czas unieruchomioną niesprawną część ciała. Wiele pacjentów korzysta też z rehabilitacji neurologicznej. Z tej formy pomocy medycznej korzystają pacjenci, którzy doznali urazów ośrodkowego układu nerwowego. Wśród wielu z nich można wymienić udar mózgu czy porażenia rdzenia kręgowego.

Nie ma alternatywy
w powrocie do zdrowia

Szybki Powrót Do Zdrowia


W celu szybkiego powrotu do zdrowia w wielu przypadkach wykorzystywana jest kinezyterapia, która polega na ćwiczeniu niesprawnych mięśni ciała oraz balneoterapia, która polega na wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem wód termalnych. W wielu sanatoriach chorzy mogą korzystać z natrysków, kąpieli, masaży czy biczy wodnych z wykorzystaniem wód zdrowotnych. W ostatnim czasie niezwykle popularna jest także rehabilitacja z użyciem prądów o małej częstotliwości oraz rehabilitacja z użyciem bardzo skutecznego pola magnetycznego. Zabiegi te stosowane są u osób, które doznały poważnych urazów kości, mięśni oraz stawów. Pole magnetyczne w znaczny sposób przyspiesza okres rekonwalescencji pacjenta.

Projekt Piotr Adamek
Reha |  Usługi  |   O nas   |   Blog   |   Kontakt
Zapalenie stawów-Czym jest artretyzm
Zapalenie stawów jest chorobą dotykającą stawów osób dorosłych jak i dzieci, charakteryzującą się procesami zapalnymi, które powodują duży ból, obrzęk, pogorszenie ruchomości i inne nieprzyjemne objawy.
Opublikowany przez Adam - 3/3/2018
Wejdź na BLOG
Wróć do spisu treści