Przejdź do treści
Usługi

Ultrasonografia

Radiologia USG jest to jedna z podstawowych specjalizacji medycznych. Zadaniem radiologa jest obrazowanie poszczególnych narządów człowieka przy pomocy ultradźwięków. Warto jednak mieć na uwadze, że sam obraz nie będzie nam zbyt wiele mówił o stanie danego narządu. Bardzo ważny jest precyzyjny i dokładny opis radiologa. Najlepiej, aby lekarz radiolog miał dużą wiedzę i doświadczenie.

USG
jamy brzusznej

Najlepszy Fachowiec


Dzięki temu zinterpretowany przez niego obraz będzie miał wysoką wartość diagnostyczną. Diagnostyka przy użyciu aparatu USG jest obecnie jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych współczesnej medycyny. Ciężko byłoby sobie wyobrazić diagnostykę większości chorób bez aparatu USG. Warto pamiętać o tym, że badania ultrasonograficzne odgrywają znaczącą rolę nie tylko w terapii, ale również w profilaktyce wielu schorzeń.  

USG
tarczycy

Zalety USG


Zadaniem radiologa jest również promocja zdrowia i zachęcanie pacjentów do wykonywania badań przesiewowych. Jako przykład ważnego badania profilaktycznego można podać, chociażby USG jamy brzusznej czy USG piersi. Niewątpliwą zaletą ultrasonografii jest bezpieczeństwo. Fale ultradźwiękowe nie wywierają bowiem szkodliwego i niebezpiecznego wpływu na organizm ludzki i stan poszczególnych narządów. Badanie USG można wykonać nawet u kobiet w ciąży i należy to robić, jeżeli są ku temu jakieś wskazania. Niezaprzeczalną zaletą ultrasonografii jest również szybkość badania.

USG
ginekologiczne

Prostota Badania


Długość badania zależy oczywiście od tego, jaki narząd podlega badaniu. Przeważnie jednak badanie ultrasonograficzne trwa od kilku do kilkunastu minut. Ponadto, badanie jest całkowicie bezbolesne. Nie będzie ono zatem nieprzyjemne dla najmłodszych, którzy często reagują płaczem na dolegliwości bólowe. Radiolog powinien być wnikliwy oraz dokładny. Bardzo ważne jest szybkie oraz precyzyjne wyłapanie ewentualnych patologii. Jeżeli jest to konieczne, badanie USG powinno trwać dłużej. Najważniejsze, aby lekarz nie miał wątpliwości co do obrazu.

Projekt Piotr Adamek
Reha |  Usługi  |   O nas   |   Blog   |   Kontakt
Zapalenie stawów-Czym jest artretyzm
Zapalenie stawów jest chorobą dotykającą stawów osób dorosłych jak i dzieci, charakteryzującą się procesami zapalnymi, które powodują duży ból, obrzęk, pogorszenie ruchomości i inne nieprzyjemne objawy.
Opublikowany przez Adam - 3/3/2018
Wejdź na BLOG
Wróć do spisu treści